PDF

Valtakunnalliset 2019

70 80 95
P13 Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Autti Leo (58) FC Santa Claus Juniorit Pohjoinen 25.4205.4 32.1 22.5 -13.0 40+35-15.0 13.7 45.7 kulta
2 Bergman Jami (62) NuPS Eteläinen 26.61412.6 30.2 22.5 -13.0 35+30-13.0 13.2 52.5 kulta
3 Puro Joona (63) NuPS Eteläinen 25.8205.8 34.4 24.2 -10.0 45+36-16.2 16.4 54.6 kulta
4 Savolainen Aaro (60) KuPS Itäinen 27.0207.0 34.4 23.7 -11.0 39+34-14.6 15.8 55.3 kulta
5 Tuovinen Lassi (71) VPS-j Läntinen 27.0207.0 31.6 23.4 -5.0 35+35-14.0 13.2 56.2 kulta
6 Keturi Olavi (70) VPS-j Läntinen 26.11313.1 31.4 23.0 -5.0 40+35-15.0 13.0 60.5 kulta
7 Huovila Vilho (72) KAJO Eteläinen 25.8169.8 31.5 22.5 -8.0 26+25-10.2 16.6 62.2 kulta
8 Repo Oliver (65) P-Iirot Läntinen 26.71412.7 33.6 23.3 -4.0 44+39-16.6 17.0 66.0 kulta
Sjöblom Adrian (56) EIF Eteläinen 26.81313.8 34.2 23.3 -7.0 36+27-12.6 14.3 66.0 kulta
10 Lähde Paolo (57) FC KTP Eteläinen 26.11610.1 34.6 24.0 -5.0 32+36-13.6 16.1 66.2 kulta
11 Karttunen Veikko (61) MP Itäinen 24.71212.7 39.3 23.5 -5.0 58+35-18.6 16.2 68.1 kulta
12 Ronkainen Juho (67) PK-37 Itäinen 24.81113.8 33.3 25.9 -6.0 30+35-13.0 14.8 68.8 kulta
13 Tarvainen Eeli (66) P-Iirot Läntinen 25.6187.6 34.2 25.4 -1.0 41+39-16.0 19.2 69.4 kulta
14 Timonen Otso (64) NuPS Eteläinen 26.91511.9 37.0 24.3 -7.0 36+31-13.4 18.9 71.7 hopea
15 Thompson Gavin (59) HJS Läntinen 27.1720.1 39.1 24.0 -2.0 37+24-12.2 16.2 85.2 pronssi
16 Olli Joel (68) PeFF Läntinen 32.31319.3 40.3 32.2 -8.0 36+26-12.4 18.8 90.2 pronssi
17 Koskenniemi Kritte (69) TPV Läntinen 31.81219.8 41.6 24.4 -2.0 34+24-11.6 18.6 90.8 pronssi
ES = ei suoritusta
85 105 125
T13 Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Kiviranta Milja (47) Jäntevä Eteläinen 28.81513.8 32.2 23.7 -13.0 36+33-13.8 16.2 59.1 kulta
2 Niemi Peppi (51) NuPS Eteläinen 26.81511.8 42.7 25.0 -13.0 41+33-14.8 14.4 66.1 kulta
3 Mononen Ella (50) LPS Eteläinen 26.81610.8 35.4 25.9 -5.0 36+27-12.6 16.6 71.1 kulta
4 Rönkkö Helmi (45) Ilves Läntinen 29.8209.8 37.9 26.6 -8.0 34+24-11.6 21.5 76.2 kulta
5 Kulju Siiri (46) JäPS Eteläinen 27.61512.6 38.9 26.1 -8.0 34+21-11.0 18.9 77.5 kulta
6 Jokiniemi Lotta (54) SalPa Läntinen 27.51710.5 36.8 26.8 -7.0 30+24-10.8 22.0 78.3 kulta
7 Perttula Tessa (55) SeMi Läntinen 28.31018.3 34.4 24.9 -5.0 30+21-10.2 18.4 80.8 kulta
8 Nuolikoski Sanni (41) HJK Eteläinen 30.31119.3 37.3 27.0 -5.0 37+31-13.6 17.5 82.5 kulta
9 Kaihia Elsa (42) Ilves Läntinen 28.41612.4 40.5 25.0 -5.0 38+30-13.6 24.2 83.5 kulta
10 Leppänen Aurora (39) FC Espoo Eteläinen 28.21315.2 36.8 27.8 -10.0 29+27-11.2 26.6 85.2 hopea
Mujunen Helmi (43) Ilves Läntinen 31.61615.6 40.0 26.7 -7.0 30+25-11.0 20.9 85.2 hopea
12 Vesanto Lilja (52) NJS Eteläinen 29.6821.6 38.7 28.1 -5.0 43+31-14.8 17.9 86.5 hopea
13 Tähtisaari Neea (53) RoPS Pohjoinen 28.31216.3 38.9 25.1 -6.0 28+16-8.8 21.2 86.7 hopea
14 Jussila Julia (48) KPV Läntinen 28.31315.3 41.2 26.1 -7.0 30+24-10.8 23.3 88.1 hopea
15 Lang Jenna (40) FC Halikko Läntinen 30.0822.0 38.6 27.9 -2.0 35+25-12.0 18.8 93.3 hopea
ES = ei suoritusta
75 85 100
P12 Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Rautula Eeli (33) PK-37 Itäinen 25.6169.6 32.7 23.7 -10.0 37+32-13.8 15.1 57.3 kulta
2 Savikko Veeti (16) FC Halikko Läntinen 25.7178.7 33.4 24.2 -10.0 40+29-13.8 17.4 59.9 kulta
3 Viitakoski Ville (28) MP Itäinen 26.41511.4 32.3 22.9 -10.0 34+22-11.2 14.6 60.0 kulta
4 Bogesic David (25) Närpes Kraft Läntinen 28.01513.0 32.0 24.7 -8.0 46+36-16.4 15.8 61.1 kulta
5 Mäkiharju Hermanni (34) RoPS Pohjoinen 26.01115.0 31.1 23.3 -10.0 30+39-13.8 15.8 61.4 kulta
6 Mäntymäki Veeti (38) VPS-j Läntinen 27.3207.3 31.0 25.0 -7.0 29+22-10.2 15.5 61.6 kulta
7 Lehtinen Ville (18) FC Reipas Eteläinen 24.7186.7 33.9 24.7 -3.0 41+32-14.6 14.6 62.3 kulta
8 Heimonen Otto (27) Kumu JT Eteläinen 26.91610.9 33.8 23.8 -13.0 36+30-13.2 20.3 62.6 kulta
9 Salmi Eetu (17) FC Jazz-j Läntinen 27.01710.0 32.8 24.0 -8.0 31+24-11.0 15.7 63.5 kulta
10 Järnstedt Antton (35) TPS Läntinen 27.81710.8 34.6 24.3 -7.0 38+28-13.2 14.3 63.8 kulta
Lundell Miska (26) JJK-j Itäinen 27.0207.0 32.9 25.1 -5.0 39+34-14.6 18.4 63.8 kulta
12 Maukonen Osku (19) FC Reipas Eteläinen 25.51312.5 34.7 23.5 -8.0 35+28-12.6 17.0 67.1 kulta
13 Yli-Kokko Frans (21) GrIFK Eteläinen 28.61711.6 36.6 26.8 -10.0 30+21-10.2 13.5 68.3 kulta
14 Yliheikkilä Pyry (32) OLS Pohjoinen 28.8208.8 34.6 23.1 -4.0 25+30-11.0 17.5 69.0 kulta
15 Huhta Kalle (36) VPS-j Läntinen 26.71016.7 35.2 24.9 -8.0 33+26-11.8 13.2 70.2 kulta
16 Järvinen Oskari (37) VPS-j Läntinen 27.01215.0 34.0 25.1 -6.0 33+29-12.4 15.1 70.8 kulta
17 Takalo Aapo (13) Ajax Pohjoinen 25.4817.4 32.6 24.3 -5.0 36+25-12.2 17.2 74.3 kulta
18 Lammi Veikka (22) HPS Eteläinen 28.51810.5 33.8 27.1 -3.0 39+24-12.6 20.8 76.6 hopea
19 Nieminen Jasu (23) HJS Läntinen 31.41318.4 37.5 25.0 -7.0 21+29-10.0 13.7 77.6 hopea
20 Sandbacka Axel (14) EIF Eteläinen 29.0722.0 36.5 23.8 -5.0 33+15-9.6 16.3 84.0 hopea
- Eriksson Daniel (24) VIFK Läntinen +
- Forslund Robin (20) FF Jaro Läntinen +
ES = ei suoritusta
90 110 130
T12 Kuljetus-laukaus Pituuspotku
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku O+VVäh. Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Taren Jessica (8) FC Peltirumpu Eteläinen 28.21612.2 34.8 24.1 -11.0 32+26-11.6 18.2 66.7 kulta
2 Kurki Pinja (12) Yllätys Itäinen 27.81611.8 35.1 25.5 -7.0 35+32-13.4 16.5 68.5 kulta
3 Kivioja Laura (3) FC Espoo Eteläinen 29.51514.5 33.0 26.6 -10.0 40+11-10.2 18.0 71.9 kulta
4 Nokio Wiona (10) NuPS Eteläinen 27.61611.6 37.0 25.9 -8.0 32+22-10.8 16.8 72.5 kulta
5 Sundelin Ada (5) HPS Eteläinen 29.11514.1 38.2 27.1 -13.0 35+22-11.4 20.9 75.9 kulta
6 Reis Olivia (1) EBK Eteläinen 29.51118.5 38.8 25.7 -10.0 30+31-12.2 16.7 77.5 kulta
7 Teini Amanda (152) Ilves Läntinen 28.51513.5 35.9 26.1 -10.0 33+26-11.8 25.2 78.9 kulta
8 Rahko Laura (4) HauPa Pohjoinen 29.11217.1 35.6 25.6 -5.0 20+26-9.2 16.6 80.7 kulta
9 Juntunen Laura (7) Klubi-36 Itäinen 29.0920.0 34.0 25.5 -6.0 30+22-10.4 19.3 82.4 kulta
10 Salmela Aava (9) KPV Läntinen 28.31513.3 33.8 26.1 -5.0 29+20-9.8 26.7 85.1 kulta
11 Ilmo Veera (2) FC Espoo Eteläinen 26.91214.9 35.7 26.5 -8.0 29+14-8.6 25.2 85.7 kulta
12 Mannermaa Elli (6) JyPK Itäinen 27.51314.5 35.3 26.4 -7.0 30+21-10.2 29.3 88.3 kulta
13 Viinonen Venla (11) SeMi Läntinen 29.8821.8 45.7 30.0 -3.0 23+17-8.0 40.0 126.5 pronssi
ES = ei suoritusta
85 105 125
P11 Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Lankinen Samuel (150) TuPS Eteläinen 27.31611.3 31.4 23.8 -11.0 12.0 67.5 kulta
2 Bergvik Arvid (141) Närpes Kraft Läntinen 28.8208.8 33.4 22.6 -10.0 15.0 69.8 kulta
3 Myntti Alex (138) BK-48 Läntinen 27.61611.6 33.9 23.3 -13.0 15.2 71.0 kulta
4 Kiiskilä Eeli (146) MuSa Läntinen 26.31511.3 32.5 24.7 -10.0 14.7 73.2 kulta
5 Nevalainen Jesse (145) KajHa Pohjoinen 28.3208.3 34.4 24.2 -8.0 15.4 74.3 kulta
6 Honkola Hermanni (149) SJK-j Läntinen 27.51314.5 32.2 24.8 -13.0 17.3 75.8 kulta
- Jern Hugo (136) BK-48 Läntinen 26.61511.6 36.8 23.8 -8.0 17.3 81.5 kulta
- Järventaus Valtteri (142) Ilves Läntinen 29.6209.6 37.0 25.3 -13.0 20.3 79.2 kulta
- Lehtomäki Valtteri (143) Ilves Läntinen 28.71414.7 34.3 26.6 -13.0 19.8 82.4 kulta
- Mustonen Topi (151) Yllätys Itäinen 28.21216.2 49.0 25.3 -13.0 17.2 94.7 hopea
- Pusa Kaapo (144) JJK-j Itäinen 31.71714.7 37.2 26.0 -11.0 23.3 90.2 hopea
- Rannikko Hugo (147) SalPa Läntinen 29.31118.3 35.4 25.6 -8.0 15.9 87.2 hopea
- Ruukki Robin (139) FC Kuusysi Eteläinen 28.31612.3 33.8 25.3 -10.0 15.9 77.3 kulta
ES = ei suoritusta
100 120 140
T11 Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Pulkkinen Emilia (117) Ajax Pohjoinen 29.51613.5 37.1 26.1 -13.0 12.0 75.7 kulta
2 Nieminen Aino (119) FC Kuusysi Eteläinen 27.41413.4 40.3 27.6 -13.0 12.1 80.4 kulta
3 Sopanen Sanni (130) MU Eteläinen 27.81710.8 38.6 27.5 -10.0 14.3 81.2 kulta
4 Mäkinen Aino (128) Ilves Läntinen 30.12010.1 36.1 27.0 -3.0 11.9 82.1 kulta
5 Mertaniemi Emilia (121) HJK Eteläinen 30.0822.0 37.9 26.9 -13.0 11.4 85.2 kulta
6 Hilden Awa (123) Ilves Läntinen 30.71812.7 40.9 26.6 -7.0 13.5 86.7 kulta
- Aaltonen Minttu (135) VPS-j Läntinen 30.51317.5 39.0 28.2 -4.0 11.8 92.5 kulta
- Halonen Pinja (133) PU-62 Itäinen 32.81418.8 40.8 28.5 -4.0 17.0 101.1 hopea
- Heikkilä Sohvi (118) EBK Eteläinen 32.31022.3 38.8 27.2 -13.0 13.2 88.5 kulta
- Heinonen Ilona (134) TPS Läntinen 30.0921.0 42.7 27.1 -3.0 19.5 107.3 hopea
- Hynninen Sissi (122) Gnistan Eteläinen 28.21018.2 34.8 26.1 -5.0 12.7 86.8 kulta
- Karhu Venla (125) JäPS Eteläinen 30.01317.0 45.7 28.3 -4.0 12.5 99.5 kulta
- Ketola Matleena (127) KPV Läntinen 32.9923.9 50.1 28.5 -4.0 13.8 112.3 hopea
- Kuoppa Pihla (120) HJK Eteläinen 29.2524.2 38.3 26.9 -10.0 14.6 94.0 kulta
- Orava Martta (132) NJS Eteläinen 28.3622.3 38.9 31.8 -7.0 17.0 103.0 hopea
- Vertainen Taimi (124) Komeetat Itäinen 32.21517.2 43.9 29.1 -4.0 12.5 98.7 kulta
- Winter Nella (126) Klubi-36 Itäinen 29.21514.2 38.6 26.9 -6.0 15.4 89.1 kulta
ES = ei suoritusta
95 115 135
P10 Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Ronkainen Reko (112) PK-37 Itäinen 28.41711.4 37.5 25.6 -10.0 14.2 78.7 kulta
2 Karppinen Pete (114) RoPS Pohjoinen 34.82014.8 37.5 25.5 -8.0 12.2 82.0 kulta
3 Fusha Aurel (113) PeKa Eteläinen 31.41813.4 35.5 24.7 -7.0 15.7 82.3 kulta
4 Huuhtanen Niklas (103) FC Reipas Eteläinen 31.01219.0 35.4 25.1 -10.0 13.1 82.6 kulta
5 Livera Aldo (102) FC KIISTO Läntinen 30.81218.8 37.0 26.3 -8.0 12.0 86.1 kulta
6 Paananen Otto (106) GBK Läntinen 29.51514.5 36.6 30.0 -10.0 15.5 86.6 kulta
- Aalto Paavo (111) KaaPo Läntinen 32.11616.1 39.1 27.9 -8.0 17.2 92.3 kulta
- Hauta-Aho Hermanni (115) SJK-j Läntinen 32.1923.1 36.4 24.6 -6.0 11.4 89.5 kulta
- Kaitainen Rasmus (108) HaPK Eteläinen 26.9917.9 38.0 25.6 -8.0 18.3 91.8 kulta
- Kautto Luka (105) FC Blackbird Itäinen 28.81216.8 39.2 25.4 -10.0 16.7 88.1 kulta
- Kesonen Daniel (110) Gnistan Eteläinen 29.01217.0 38.0 26.9 -7.0 12.7 87.6 kulta
- Kontiokoski Eemil (104) FC Santa Claus Juniorit Pohjoinen 30.61020.6 39.8 25.5 -8.0 14.4 92.3 kulta
- Lahti Elias (116) SJK-j Läntinen 31.32011.3 38.9 27.7 -7.0 19.7 90.6 kulta
- Sarvi Tiitus (109) HJS Läntinen 29.51217.5 40.3 25.8 -10.0 17.0 90.6 kulta
ES = ei suoritusta
105 130 150
T10 Kuljetus-laukaus
Nimi Seura Piiri AikaVäh+
Rang
Tulos Syöttö Pujottelu Pusku Ponnaut-
telu
Loppu-
tulos
Merkki
1 Rautiainen Iita (74) Ajax Pohjoinen 29.41415.4 38.4 26.3 -13.0 4.3 71.4 kulta
2 Vainikainen Enni (95) FC KTP Juniorit Eteläinen 29.21019.2 38.7 26.3 -13.0 4.0 75.2 kulta
3 Leminen Inka (75) EBK Eteläinen 31.91615.9 38.6 29.3 -13.0 5.0 75.8 kulta
4 Koivisto Venla (97) RoPS Pohjoinen 33.11419.1 38.0 26.9 -13.0 6.3 77.3 kulta
5 Räisänen Ella (77) EBK Eteläinen 36.92016.9 39.6 29.1 -13.0 4.8 77.4 kulta
6 Terho Ninni (81) FC Kontu Eteläinen 30.01515.0 42.9 27.7 -13.0 5.7 78.3 kulta
- Fomenko Werna (92) KaaPo Läntinen 31.6922.6 39.3 28.2 -13.0 5.1 82.2 kulta
- Haraholma Lotta (86) Ilves Läntinen 33.7825.7 45.1 27.1 -4.0 5.8 99.7 kulta
- Helle Viivi (98) SalPa Läntinen 31.01219.0 46.9 31.6 -7.0 5.4 95.9 kulta
- Henttinen Juliana (96) LePa Eteläinen 35.81817.8 40.5 28.0 -10.0 4.0 80.3 kulta
- Hintsala Aino (85) HauPa Pohjoinen 31.41417.4 48.7 28.9 -10.0 4.8 89.8 kulta
- Jokinen Liina (87) Ilves Läntinen 31.2724.2 44.7 28.5 -10.0 7.5 94.9 kulta
- Juntunen Veera (94) Klubi-36 Itäinen 33.6924.6 42.8 30.1 -5.0 8.5 101.0 kulta
- Kokkonen Siiri (88) Ilves Läntinen 29.1821.1 44.7 28.3 -7.0 9.5 96.6 kulta
- Kurki Sofia (83) FC Nokia Läntinen 30.6624.6 39.8 33.0 -4.0 5.2 98.6 kulta
- Laaksonen Anni (99) SalPa Läntinen 29.6623.6 44.2 29.4 -7.0 6.6 96.8 kulta
- Lankinen Silja (101) TuPS Eteläinen 28.5622.5 43.1 29.4 -10.0 4.3 89.3 kulta
- Lappalainen Aune (90) JyPK Itäinen 32.0824.0 47.9 26.2 -7.0 7.1 98.2 kulta
- Lehto Venla (84) FF Jaro Läntinen 33.0825.0 44.6 32.9 -2.0 10.5 111.0 hopea
- Moilanen Vilja (82) FC Kuusysi Eteläinen 29.9623.9 42.8 29.2 -10.0 5.9 91.8 kulta
- Pulkkinen Ella (73) Ajax Pohjoinen 30.91020.9 46.4 31.2 -4.0 5.4 99.9 kulta
- Rajala Alwa (100) Solf IK Läntinen 32.4923.4 42.8 28.8 -10.0 7.2 92.2 kulta
- Reis Helmi (76) EBK Eteläinen 29.11019.1 43.3 27.8 -3.0 4.4 91.6 kulta
- Ristiniemi Ella (89) Ilves Läntinen 31.51021.5 39.5 28.3 -10.0 5.5 84.8 kulta
- Sandberg Iisa (93) Kasiysi Eteläinen 29.31217.3 42.1 27.9 -5.0 10.8 93.1 kulta
- Siikala Iida (79) EBK Eteläinen 35.11718.1 44.3 30.1 -10.0 5.6 88.1 kulta
- Vainio Alissa (80) EBK Eteläinen 32.6725.6 42.3 28.3 -10.0 4.7 90.9 kulta
- Välkky Juliet (91) JyPK Itäinen 30.6822.6 43.8 29.5 -7.0 4.9 93.8 kulta
ES = ei suoritusta